Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП'ятниц, 10.05.2024, 05:43

Сайт учасників ЗНО-2012 м.Стрия

Меню сайту
Категорії розділу
Новини від Міністерства освіти та Центру оцінювання якості освіти [17]
Новини пункту реєстрації учасників ЗНО м.Стрия [0]
Новини про ЗНО звідусіль [11]
Думки політиків, учнів, батьків, вчителів ...
Наше опитування
Які предмети здаватимете на ЗНО?
Всього відповідей: 808
Головна » 2009 » Листопад » 16 » Зовнішнє незалежне оцінювання намагаються скасувати
04:29
Зовнішнє незалежне оцінювання намагаються скасувати

Після виборів в Україні можуть скасувати зовнішнє незалежне оцінювання вступників (ЗНО), для чого законопроект про нього намагаються заблокувати, заявляє депутат ВР Леся Оробець

Експерти вбачають у цьому лобізм із боку чиновників та керівників деяких вишів. Натомість представники Партії регіонів, які голосували проти цього закону, вважають зовнішнє незалежне оцінювання в українському виконанні неефективним.

Українські вступники другий рік поспіль проходять зовнішнє незалежне оцінювання. Проте воно досі регламентується лише указами Президента й урядовими постановами.

Законопроект про запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та кримінальну відповідальність за спроби його фальсифікації може так і не бути ухваленим: після першого читання він отримав негативний висновок юридичного управління Верховної Ради, зазначає народний депутат від НУНС, член парламентської комісії з питань науки та освіти Леся Оробець.

За її словами, це є цілеспрямованою спробою скасувати тестування в Україні.

"Станом на сьогодні майбутнє тестування залежить від доброї волі міністра освіти. Будь-який наступник І. Вакарчука може дати реформі задній хід - його змушуватимуть це зробити через політичний тиск. Тому закон про тестування необхідний, щоб ми були певні, що дороги назад не буде. Шкільні вчителі на кожній нараді запитують мене, коли буде цей закон", - говорить Леся Оробець.

Справедлива вступна кампанія невигідна чиновникам - експерти

Завдяки зовнішньому незалежному оцінюванню всі випускники шкіл отримали рівні можливості для вступу, пояснює голова ради директорів шкіл при Кабміні Олена Онаць.

"Зовнішнє незалежне оцінювання дозволяє активніше оцінити рівень дитини. Завдяки ньому до ВНЗ мають шанси вступити діти з віддалених сіл, із малозабезпечених сімей, бо не дзвінок вирішує питання, а знання дитини", - переконана Олена Онаць.

Саме неупередженість системи зовнішнього незалежного оцінювання й викликає спроби заблокувати її законодавче унормуванння, вважає експерт Програми сприяння зовнішньому незалежному тестуванню в Україні Володимир Ковтунець.

"Найлегше було б назвати лобістами ректорів вишів. Але в дійсності це впливові посадовці, які сьогодні втратили змогу прилаштовувати своїх дітей фактично без вступних іспитів!" - називає супротивників закону експерт.

Тестування принесло більше проблем, ніж переваг - представники Партії регіонів

За результатами першого читання закон не підтримують лише комуністи та частина Партії регіонів. Зокрема, законодавче закріплення зовнішнього незалежного оцінювання в нинішньому вигляді вважає неприпустимим народний депутат від Партії регіонів Ярослав Сухий.

"Незалежне зовнішнє оцінювання не може бути обов'язковим, а радше допоміжним. Кожен ВНЗ має сам визначати правила прийому абітурієнтів, залежно від його специфіки. Коли тестування запроваджували, говорили, що воно подолає корупцію в освіті. Але воно викликало стільки проблем, що не відомо, коли ми їх вирішимо. І це не лише наплив пільговиків. Я, як історик, для інтересу спробував розв'язати тест із історії. І був шокований тим, як сформульовані питання, який маразм там написаний", - говорить депутат від Партії регіонів.

Недоліки треба долати, ухваливши закон

Із тим, що тестування має певні недоліки і його треба вдосконалювати, погоджується й ректор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт. Проте він вважає, що без його законодавчого закріплення подальші освітні реформи неможливі.

За словами Сергія Квіта, частина українських вишів виступає проти тестування, оскільки боїться напливу пільговиків і втрати коштів, які нелегально надходили під час вступної кампанії.

Він пропонує підвищувати вступний бал для пільговиків і перевіряти їхні документи. У його академії нинішнього року це фактично зняло проблему.

Тим часом Рада директорів шкіл при Кабінеті Міністрів та студентські громадські організації звернулися до всіх гілок влади з вимогою і далі розвивати систему незалежного оцінювання і не блокувати ухвалення потрібних для цього законів.

Автор: Євген Солонина

По матеріалам: Радіо Свобода
Дата публікації: 12.11.2009

Категорія: Новини про ЗНО звідусіль | Переглядів: 1102 | Додав: ViktorA | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
2 Диана  
0
Солидарна с Ольгой

1 Олюшка  
0
Ці всі тести - це ще більше викачування грошей з бідних батьків. А ВНЗ ,як брали взятки ,так і беруть! Ну хіба що з обдарованих дітей не беруть гроші,але таких - одиниці! Якщо я не права,то приведіть мені приклад,де дитина сама ,без репетиторів поступила у ВНЗ.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Наші друзі

Освітній портал
Стрийська ЗШ №2 


Календар
«  Листопад 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Заблукало: 1
Поважних відвідувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz